Informacje

Dzieci z powiatu korzystają z programu “Dobry Start” [VIDEO]

Już ponad 8 tys. dzieci z powiatu puławskiego może liczyć na pomoc w ramach programu “Dobry Start”. Przypomnijmy, że zgodnie z jego założeniami rodzice mogą otrzymać świadczenie w kwocie 300 złotych na wyprawkę szkolną, bez względu na dochody rodziny.

Wnioski w ramach programu “Dobry Start” można składać do 30 listopada, jednak im wcześniej to zrobimy, tym szybciej pieniądze trafią na nasze konto.

Małgorzata Korba – rzecznik lubelskiego ZUS

Jak mówi przedstawicielka lubelskiego ZUS Małgorzata Korba, dotychczas w ramach programu zostało wypłaconych ponad 725 milionów złotych, a przelewy są realizowane codziennie. Jeśli wniosek w ramach świadczenia trafi do ZUS do końca sierpnia, to pieniądze trafią na konta klientów do końca września. Od tego roku wnioski o Dobry Start są tylko elektroniczne, dlatego pracownicy ZUS mogą im w tym pomóc. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza w tym celu na dyżury w swoich placówkach lub innych instytucjach. Harmonogram wsparcia jest dostępny na stronie internetowej ZUS.

Łącznie na wyprawkę szkolną dla dzieci z powiatu puławskiego ZUS wypłacił już ponad milion 800 tysięcy złotych. Świadczenie można otrzymać na ucznia do ukończenia 20 lat, a jeśli posiada on orzeczenie o niepełnosprawności, to może liczyć na wsparcie do ukończenia 24 lat. Wnioski należy przesyłać przez bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych ZUS oraz portal Emp@tia.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button