Miasto Puławy

Blues będzie rządzić w Puławach

Już w przyszłym tygodniu Puławy staną się prawdziwą stolicą bluesa. Od 17 do 22 sierpnia w mieście odbędzie się 15. jubileuszowa edycja Puławskiego Lata Bluesowego.

W czasie tych 5 dni młodzi muzycy będą szkolić się pod okiem doświadczonych muzyków. Uczestnicy będą doskonalić umiejętności gry na harmonijce, perkusji, gitarze elektrycznej i basowej czy instrumentach klawiszowych. W ramach Lata Bluesowego odbywać się będą także warsztaty wokalne oraz zajęcia z homerecordingu.

Warsztatom towarzyszyć będą koncerty, w Puławach wystąpią między innymi gitarzysta Jack Moore, Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore, na scenie zaprezentują się również prowadzący warsztaty. Okazją do wspomnień z poprzednich bluesowych spotkań będzie obecność wystawy “Retrospekcje bluesowe”. Znajdą się tam archiwalne zdjęcia wykonane przez uczestników warsztatów fotograficznych na przestrzeni ostatnich 15 lat. W czasie trwania festiwalu w klubie muzycznym Smok odbywać się będą codzienne jam sessions.

Zwieńczeniem Festiwalu będzie Koncert Finałowy, w którym wystąpią uczestnicy warsztatów, wokaliści oraz kadra instruktorska. Koncerty będą odbywać się w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”. Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny na stronie internetowej tej instytucji.

Grafika: Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button