FotorelacjeInformacjeMiasto Puławy

W obronie wolnych mediów

We wtorkowe popołudnie Puławy były jedną z blisko 100 miejscowości w Polsce i jedną z czterech w województwie lubelskim, w których odbyły się protesty przeciwko zamiarom obozu rządzącego prowadzącym do nieprzedłużenia TVN24 koncesji na nadawanie programu.

Na Placu Chopina spotkali się mieszkańcy Puław, którzy zaprotestowali przeciwko cenzurowaniu wolnych mediów. Protesty są efektem prób procedowania i wprowadzenia w życie tzw. lex TVN. Prawo i Sprawiedliwość chce uniemożliwić TVN 24 otrzymanie (przedłużenie) koncesji na rozpowszechnianie swojego programu.

Punktem spornym jest struktura właścicielska spółki. PiS chce by co najmniej 51 proc. udziałów w kapitale spółki będącej nadawcą TVN posiadał podmiot z Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Właścicielem TVN jest Grupa Discovery zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych. Wielu prawników uważa, że to sztucznie wywołany problem, bo koncesja powinna zostać wydana z automatu, co w Puławach podkreślał sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego Andrzej Kuba. Według niego, chodzi głównie o kneblowanie TVN.

foto: Bartek

Autorzy: P. Nowosadzki, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button