Miasto Puławy

Szykują się zmiany w puławskim budżecie

Na najbliższej sesji Rady Miasta radni pochylą się nad zaproponowanymi przez prezydenta Pawła Maja zmianami w budżecie na 2021 rok.

Jedną z istotniejszych modyfikacji w budżetowych planach jest zwiększenie o 100 tysięcy złotych nakładów na inwestycję budowy inteligentnych przejść dla pieszych przy ulicach Wróblewskiego i Skłodowskiej oraz Czartoryskich. W zaktualizowanym planie analogiczna kwota została odjęta z budowy drogi przy ul. Sybiraków. Puławski Ratusz chce więc zabezpieczyć na budowę przejść dla pieszych sumę 420 tysięcy złotych.

Bezpieczniejsze przejścia z doświetlającymi lampami LED oraz czujnikami ruchu mają powstać na ul. Skłodowskiej przy Przychodni Rejonowej nr 2, przy pawilonie handlowym zlokalizowanym na Wróblewskiego 15 a także w ciągu drogi ul. Czartoryskich przy skrzyżowaniu z al. Małą oraz al. Królewską na wysokości budynku Starostwa Powiatowego. Zwycięzca trwającego wciąż przetargu będzie miał około 3 miesięcy na wykonanie inwestycji. Oczywiście, aby zmiany w budżecie stały się faktem, musi je poprzeć większość radnych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button