Miasto Puławy

Jakie są dochody puławskich radnych?

Jednym z corocznych obowiązków osób zasiadających w radzie miasta bądź gminy jest złożenie oświadczenia majątkowego. Radni ujawniają w nim między innymi, ile zarabiają, jakie posiadają nieruchomości oraz czy mają jakieś zobowiązania finansowe.

Z oświadczeń majątkowych radnych zasiadających w puławskiej Radzie Miasta wynika, że status majątkowy poszczególnych osób jest dość zróżnicowany. Nie jest to zaskakująca informacja zważywszy na fakt, że puławskimi radnymi są zarówno przedsiębiorcy, nauczyciele, pracownicy prywatnych firm jak i emeryci.

Największym dochodem za ubiegły rok może pochwalić się radny Grzegorz Bińczak z PiS, który uzyskał niemal 280 tysięcy złotych, ta suma wynikała jednak głównie ze sprzedaży mieszkania. Jeśli chodzi o dochód za 2020 rok, to w czołówce znajduje się też radna Elżbieta Szymańska z ugrupowania Samorządowcy Janusza Grobla, emerytowana lekarka zatrudniona w puławskim szpitalu. Suma uzyskanych przez nią kwot finansowych w 2020 roku, do której wlicza się pensja, emerytura i dieta radnej przekracza 221 tysięcy złotych. Na trzecim miejscu pod względem dochodów za 2020 rok uplasował się radny Niezależnych Pawła Maja, Andrzej Kuszyk, właściciel prywatnej firmy, który zarobił łącznie nieco ponad 141 tysięcy złotych.

Na drugim biegunie, jeśli chodzi o uzyskane dochody są zasiadający w puławskiej Radzie emeryci Anna Kędziora czy Ryszard Smolak. Ich pobory roczne to kwoty rzędu 43-45 tysięcy złotych rocznie. Oświadczenia majątkowe wszystkich radnych Rady Miasta Puławy znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Puławy.

Foto: esesja.tv

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button