InformacjeMiasto PuławySport

Malwina Kopron już w domu [VIDEO]

Nasza brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich z Tokio już w domu. Po kilkunastogodzinnej podróży Malwina Kopron wraz z trenerem Witoldem Kopronem, prywatnie dziadkiem, zameldowała się w swoim rodzinnym mieście.

W poniedziałek na placu Chopina przywitali ją mieszkańcy Puław.

– To ogromny zaszczyt dla nas, dla Puław, dla Lubelszczyzny i całej Polski – mówił wyraźne podekscytowany prezydent Paweł Maj. Podkreślał, że gdyby Igrzyska odbyły się rok temu, to Malwina nie mogłaby prawdopodobnie w nich wystąpić ze względu na kontuzję. Słów uznania nie szczędziła także przewodnicząca Rady Miasta Bożena Krygier. Zwróciła uwagę, że Malwina rozsławia imię Puław oraz że jest dobrze znana także wśród najmłodszych mieszkańców miasta.

Paweł MajPrezydent Puław, Bożena Krygier – Przewodnicząca RM Puławy

Medalistkę i jej trenera przywitali także przedstawiciele sponsora naszej zawodniczki Grupy Azoty Puławy.

Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty Puławy Jacek Janiszek, gratulując Malwinie Kopron olimpijskiego brązu, powiedział pół żartem, pół serio, że z biznesowego punktu widzenia pieniądze wydane przez lata na współpracę z zawodniczką były najlepiej zainwestowanymi. Przedstawiciel Azotów wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę.

Jacek JaniszekWiceprezes Zarządu GAP S.A.

Malwina Kopron nie kryła wzruszenia

Malwina Kopron podkreślała w swojej wypowiedzi, że olimpijski medal jest efektem 12 lat ciężkiej pracy. Serdecznie podziękowała za wsparcie i śledzenie jej występów podczas igrzysk w Tokio. Zawodniczka podkreślała ogromne wsparcie rodziny i przyjaciół. Jej trener i dziadek Witold Kopron dodał, że cieszy się, iż ciężka praca na treningach przyniosła tak wspaniały rezultat.

Malwina KopronBrązowa medalistka IO Tokio 2020, Witold KopronTrener Malwiny Kopron

Tuż po zakończeniu części oficjalnej był czas na zdjęcia, autografy a także spotkania z fanami naszej medalistki.

Autorzy: P. Nowosadzki, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button