Miasto Puławy

Bieg Zielonych Sznurowadeł już tuż tuż! [VIDEO]

W najbliższą sobotę 14 sierpnia rusza kolejna edycja Biegu Zielonych Sznurowadeł. To coroczne święto dla wszystkich miłośników biegania i biegowych imprez.

Do udziału w tej edycji, ze względu na ubiegłoroczne ograniczenia, zaproszono wszystkich, którzy zapisali się na biegi w roku 2020. Biegacze zbiorą się w puławskiej Marinie.

– Bieg Zielonych Sznurowadeł, w trochę innym terminie z wiadomych względów i tylko na dystansie półmaratonu – mówi Maryla Miłek z Fundacji BezMiar, która jest organizatorem wydarzenia. – Mamy miejsca dla 350 zawodników, trasa w dużej mierze wzdłuż wału wiślanego, serdecznie zapraszamy także tych, którzy nie biegają, można pokibicować na świeżym powietrzu – dodała Maryla Miłek. Organizatorka Biegu zaapelowała do uczestników o odpowiedzialne zachowanie w kontekście obostrzeń pandemicznych. Biuro zawodów będzie czynne dzień przed Biegiem, w piątek od 12:00 do 18:00 na Marinie i w dniu wydarzenia od godz. 8:00 również będą wydawane pakiety. Jak co roku, w akcji charytatywnej będą zbierane rzeczy (nie pieniądze), które zostaną przeznaczone na rzecz wychowanków ośrodka sióstr benedyktynek w Puławach, przede wszystkim środki higieny osobistej. Bieg startuje w sobotę o godz. 10:00.

Maryla Miłek – Fundacja BezMiar, organizator Biegu

Organizatorzy przygotowali szereg nagród dla najlepszych zawodników w kategoriach Open, wiekowych oraz dla najszybszych mieszkańców Puław. Na przebiegu trasy zaplanowano 3 punkty odżywcze. Trasa biegu posiada atest PZLA.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button