InformacjeMiasto Puławy

Jak Puławy zagospodarują deszczówkę?

Gwałtowne burze i obfite opady deszczu są coraz częściej spotykanymi zjawiskami pogodowymi w dobie zmian klimatycznych. Taka sytuacja stanowi z pewnością wyzwanie, jeśli chodzi o zużytkowanie nadmiernej ilości deszczówki.

Dlatego też puławski Zarząd Dróg Miejskich czeka na propozycje firm, które chciałyby opracować koncepcję gospodarowania wodami opadowymi na terenie miasta. W nowym dokumencie ma znaleźć się opisany układ sieci kanalizacyjnych, deszczowych a także rowów odprowadzających wody opadowe i roztopowe. Rzecz jasna, zwycięska firma w swoim opracowaniu będzie musiała uwzględnić stan istniejącej w Puławach kanalizacji deszczowej i zaproponować rozwiązania modernizacyjne. Ma to w przyszłości uchronić przed sytuacjami, które niejednokrotnie już w mieście się zdarzały, na przykład zalewania ulic w trakcie większej ulewy.

Podmiot, który przedstawi najkorzystniejszą ofertę w przetargu, będzie miał 4 miesiące na opracowanie koncepcji. Termin składania ofert w postępowaniu przetargowym dotyczącym tej kwestii został wydłużony do 11 sierpnia.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button