FotorelacjeSport

Azoty przywitały nowych zawodników

W czwartkowe popołudnie po wakacyjnej przerwie oficjalnie na parkiet wrócili szczypiorniści Azotów Puławy. Kibice zebrani na hali MOSiR przy ul. Partyzantów mieli okazję poznać nowy skład drużyny po wakacyjnych roszadach kadrowych.

Przypomnijmy, po ostatnim sezonie, który zakończył się zdobyciem brązowego medalu PGNiG Superligi drużynę opuścili zawodnicy: Andraž Velkavrh, Michał Szyba oraz Mateusz Seroka, a także wieloletni bramkarz, a później trener bramkarzy, Valentyn Koshovy. Swoje debiuty w barwach Azotów Puławy zaliczyli Boris Zivkowic oraz Dawid Fedeńczak.

Sparing-partnerem puławskich szczypiornistów była drużyna Piotrkowianina-Piotrków Trybunalski, kierowana przez znanego i lubianego w Puławach, Bartosza Jureckiego. Niestety tym razem to goście okazali się silniejsi i wygrali po zaciętym pojedynku 29:27. Przed zawodnikami Azotów jeszcze dużo pracy – zanim rozpoczną się rozgrywki ligowe klub rozegra serię meczów towarzyskich między innymi ze Stalą Mielec, Meshkov Brześć, Motor Zaporoże, Chehovski Medvedi i Orlenem Wisłą Płock. 28 sierpnia odbędzie się pierwszy mecz o stawkę – w ramach Ligi Europejskiej EHF Azoty zmierzą się z chorwacką MRK Sesvete.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button