Miasto Puławy

Puławy i Skrzypce

W naszym mieście rozpoczął się 6. Międzynarodowy Festiwal oraz kurs im. Tadeusza Wrońskiego “Puławy i Skrzypce”. W sali koncertowej Pałacu Czartoryskich oraz w Domu Chemika prezentują się artyści, którzy przedstawią swoje interpretacje utworów słynnych wirtuozów, między innymi Beethovena czy Wieniawskiego.

Koncerty festiwalowe odbywają się w ramach cyklu “Spotkanie z Mistrzem”. Inauguracja wydarzenia miała miejsce 25 lipca, jednak przed nami jeszcze wiele koncertów. 28 oraz 30 lipca a także 7 sierpnia miłośnicy muzyki klasycznej będą mogli posłuchać koncertów skrzypcowych w Pałacu Czartoryskich, zaś 5, 8, 10 oraz 12 sierpnia wydarzenie przeniesie się do sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury. Koncerty zawsze rozpoczynają się o godz. 19:00. Bilety na nie są dostępne w kasie biletowej “Domu Chemika”.

Festiwalowi towarzyszy również konkurs dla absolwentów akademii muzycznych w zakresie gry skrzypcowej, altówkowej czy wiolonczelowej. Odbędzie się on w dniach 12-14 sierpnia. W konkursie “Puławy i Skrzypce” zaplanowano trójetapowe przesłuchania. Grand Prix dla zwycięzcy muzycznych zmagań będą przygotowane specjalnie na te okazję mistrzowskie skrzypce.

Foto: Pixabay

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button