Informacje

Jaka wysokość przyszłej emerytury? ZUS informuje [VIDEO]

Co roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje informację dotyczącą stanu konta osób ubezpieczonych. ZUS poinformował, że zakończył już podsumowanie składek według stanu na 31 grudnia 2020 roku dla przyszłych emerytów.

Stan swojego konta w ZUS można sprawdzić za pośrednictwem internetu.

– Niemal 23 milionom Polaków udostępniliśmy już informacje o stanie kont ubezpieczonych na koniec 2020 roku – informuje Małgorzata Korba, rzeczniczka lubelskiego ZUS. Jak dodaje, te informacje można znaleźć na Platformie Usług Elektronicznych ZUS w specjalnej zakładce w profilu ubezpieczonego. W informacji znalazły się dane z wykazów składek za poszczególne miesiące 2020 roku a także suma zgromadzona na przyszłą emeryturę. – Osoby, które w ubiegłym roku skończyły co najmniej 35 lat, znajdą również prognozę przyszłych emerytur według kilku wariantów, jeden pokazuje, co by było, gdyby ubezpieczony już teraz przestał pracować i odprowadzać składki, inne pokazują, co by było, gdyby dalej odprowadzał składki w podobnej wysokości co dotychczas i pracował aż do ukończenia wieku emerytalnego – wyjaśnia przedstawicielka ZUS. Małgorzata Korba podkreśla, że konto w PUE mozna założyć w bardzo prosty sposób – profilem zaufanym bądź przez bankowość elektroniczną lub też podczas wideorozmowy z pracownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, inna możliwość to wizyta w jednej z placówek ZUS.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w województwie lubelskim

Podobnie jak rok temu, dane przygotowane przez Zakład Ubezpieczeń społecznych nie będą wysyłane tradycyjną pocztą. Warto pamiętać, że przygotowana przez ZUS informacja dotycząca przyszłych emerytur jest jedynie prognozą, a sytuacja ubezpieczonego będzie się zmieniać wraz z kolejnymi zmianami w życiu zawodowym przyszłego emeryta.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button