InformacjeMiasto Puławy

Dom Chemika z grantem Narodowego Centrum Kultury [VIDEO]

Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika” może pochwalić się dużym sukcesem. Instytucja znalazła się w gronie dwustu placówek kulturalnych z całej Polski, które otrzymają grant w ramach programu “Konwersja cyfrowa domów kultury”.

Sukces puławskiego ośrodka jest tym większy, że jego wniosek rywalizował z ponad tysiącem innych projektów, które przeszły pozytywną ocenę formalną. Projekt jest realizowany w ramach działań Narodowego Centrum Kultury. Głównym celem inicjatywy jest rozwój umiejętności i kompetencji niezbędnych do prowadzenia działań w zakresie animacji kultury, jak również doposażenie w sprzęt niezbędny do działań edukacyjnych.

Radości i satysfakcji z otrzymanego grantu nie ukrywa dyrektor POK „Dom Chemika”.  – Nasz Ośrodek weźmie udział w cyklu szkoleń podnoszących kompetencje cyfrowe pracowników oraz zakupi sprzęt: zestaw do streamingu, do audiodeskrypcji – wylicza Zbigniew Śliwiński. Dyrektor Domu Chemika podkreśla, że udział w projekcie zwiększy  atrakcyjność i jakoś zajęć artystycznych, edukacyjnych i animacyjnych. Zmiany odbędą się też z korzyścią w odbiorze działalności artystycznej dla osób z niepełnosprawnością.

Zbigniew Śliwiński – dyrektor POK “Dom Chemika”

Puławski Ośrodek otrzymał grant w wysokości 104 700 zł. Udział w projekcie ma w założeniu ulepszyć i unowocześnić ofertę kulturalną “Domu Chemika”, dostosowując ją do wyzwań współczesności.

Autorzy: M. Owczarz, P. Skibniewski

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button