Miasto Puławy

Kolejne koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego

W Puławach trwa XI Międzynarodowy Festiwal Organowy. W lipcowe poniedziałki w kościele św. Brata Alberta w Puławach prezentują się wirtuozi tego instrumentu.

Już w najbliższy poniedziałek 19 lipca w puławskiej świątyni zaprezentuje się Tomasz Soczek, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, laureat wielu międzynarodowych i krajowych konkursów organowych. Będzie to przedostatni koncert w ramach tegorocznej edycji Festiwalu.

W poniedziałek 26 lipca na zakończenie wydarzenia w puławskim kościele św. Brata Alberta wystąpi pochodzący z Tomaszowa Lubelskiego Marek Kudlicki, znany propagator muzyki organowej. Kudlicki koncertował na całym świecie, wielokrotnie łączy występy wirtuoza organów z działalnością dyrygencką.

Oba koncerty, zarówno ten 19 jak i 26 lipca, rozpoczną się o godz. 19:00. Wstęp na nie jest bezpłatny. Organizatorami XI Międzynarodowego Festiwalu Organowego są Towarzystwo Przyjaciół Puław oraz parafia pw. św. Brata Alberta. Kierownikiem artystycznym koncertów jest Jerzy Kukla.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button