Informacje

Sklepiki szkolne i piloci wycieczek ze wsparciem w nowej tarczy [VIDEO]

Najnowsza wersja tarczy antykryzysowej uwzględnia pomoc dla kolejnych branż, które ucierpiały z powodu pandemicznych obostrzeń.

Wnioski o wsparcie już niebawem będą mogli składać przedsiębiorcy prowadzący sklepiki szkolne, piloci wycieczek czy przewodnicy turystyczni.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w woj. lubelskim

– Przedsiębiorcy, którzy prowadzą sklepiki szkolne, będą mogli skorzystać z umorzenia składek a także świadczeń postojowych – mówi przedstawicielka lubelskiego ZUS Małgorzata Korba. Sklepiki szkolne, które ucierpiały w wyniku obostrzeń pandemicznych, będą mogły skorzystać z umorzenia składek wstecznie, za miesiące od listopada 2020 roku do marca 2021 roku. Główny warunek uzyskania wsparcia to spadek przychodu o co najmniej 40%, ci sami przedsiębiorcy będą mogli wystąpić o świadczenie postojowe nawet do 5 razy. Z umorzenia skorzystają też przewodnicy turystyczni i piloci wycieczek, którzy świadczyli usługi na rzecz muzeów. W ich przypadku umorzenie składek wstecznie dotyczy miesięcy od lipca do września 2020 roku. We wszystkich tych przypadkach nowa tarcza antykryzysowa wchodzi w życie od 23 lipca i od tego dnia będzie można składać wnioski za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

O wsparcie w ramach nowej tarczy będzie można się starać do końca września. Z danych ZUS wynika, że od początku funkcjonowania tarczy antykryzysowej przedsiębiorcy w województwie lubelskim skorzystali z umorzenia około 603 milionów złotych składek. Świadczenia postojowe wypłacone dla mieszkańców Lubelszczyzny wyniosły zaś prawie 265 milionów złotych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button