Informacje

Sklepiki szkolne i piloci wycieczek ze wsparciem w nowej tarczy [VIDEO]

Najnowsza wersja tarczy antykryzysowej uwzględnia pomoc dla kolejnych branż, które ucierpiały z powodu pandemicznych obostrzeń.

Wnioski o wsparcie już niebawem będą mogli składać przedsiębiorcy prowadzący sklepiki szkolne, piloci wycieczek czy przewodnicy turystyczni.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w woj. lubelskim

– Przedsiębiorcy, którzy prowadzą sklepiki szkolne, będą mogli skorzystać z umorzenia składek a także świadczeń postojowych – mówi przedstawicielka lubelskiego ZUS Małgorzata Korba. Sklepiki szkolne, które ucierpiały w wyniku obostrzeń pandemicznych, będą mogły skorzystać z umorzenia składek wstecznie, za miesiące od listopada 2020 roku do marca 2021 roku. Główny warunek uzyskania wsparcia to spadek przychodu o co najmniej 40%, ci sami przedsiębiorcy będą mogli wystąpić o świadczenie postojowe nawet do 5 razy. Z umorzenia skorzystają też przewodnicy turystyczni i piloci wycieczek, którzy świadczyli usługi na rzecz muzeów. W ich przypadku umorzenie składek wstecznie dotyczy miesięcy od lipca do września 2020 roku. We wszystkich tych przypadkach nowa tarcza antykryzysowa wchodzi w życie od 23 lipca i od tego dnia będzie można składać wnioski za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

O wsparcie w ramach nowej tarczy będzie można się starać do końca września. Z danych ZUS wynika, że od początku funkcjonowania tarczy antykryzysowej przedsiębiorcy w województwie lubelskim skorzystali z umorzenia około 603 milionów złotych składek. Świadczenia postojowe wypłacone dla mieszkańców Lubelszczyzny wyniosły zaś prawie 265 milionów złotych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button