Informacje

Ponad 1 mln wniosków w programie Dobry Start [VIDEO]

Chociaż wakacje potrwają jeszcze 1,5 miesiąca, wiele osób myśli już o nadchodzącym roku szkolnym. Od 1 lipca Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje wnioski do programu “Dobry Start”. O dodatkowe pieniądze na wyprawkę szkolną w ciągu niecałych 2 tygodni wpłynęło ponad 1 milion wniosków.

W powiecie puławskim rodzice wysłali dotychczas prawie 2300 wniosków na 3200 dzieci.

– W samym województwie lubelskim przyjęliśmy takich wniosków już ponad 42 tysiące, przypomnę że zgłoszenia w ramach programu 300+ przyjmujemy do końca listopada – mówi przedstawicielka lubelskiego ZUS Małgorzata Korba. Rzeczniczka instytucji dodaje także, że jeśli wniosek wpłynie do końca sierpnia, to wypłaty można być pewnym do 30 września. – Pierwsze wypłaty uruchomimy już w lipcu, przypominam, że od tego roku wnioski o 300+składamy wyłącznie elektronicznie, przez Internet jednym z 3 kanałów, pierwszy to bankowość elektroniczna, drugi – Platforma Usług Elektronicznych ZUS, a trzeci to portal Emp@tia – dodaje Małgorzata Korba. Osoby, które mają pytania i wątpliwości dotyczące wniosków, mogą skorzystać z pomocy w placówkach ZUS, a także w czasie dyżurów w placówkach Poczty Polskiej, KRUS-u, urzędów miast i gmin. Harmonogram tych dyżurów jest dostępny na stronie www.zus.pl

Małgorzata Korba / rzecznik ZUS w woj. lubelskim

W przypadku problemów ze złożeniem wniosku można także skontaktować się z infolinią ZUS pod numerem 22 290 22 02, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button