Sport

Wisła Puławy wzmacnia się przed rozpoczęciem sezonu

Czas przed rozpoczęciem nowego sezonu piłkarskiego to zwykle okres, kiedy w klubach dokonywany jest przegląd aktualnie obowiązujących kontraktów. Nie inaczej jest w przypadku Wisły Puławy.

Klub poinformował o tym, że kolejnych dwóch piłkarzy, którzy występowali w Wiśle w zeszłym sezonie, pozostają w szeregach puławskiego zespołu. W Puławach nadal będzie grać Kacper Kondracki. 18-letni zawodnik nadal będzie funkcjonował w klubie na zasadzie wypożyczenia. Jak do tej pory, Kondracki zaliczył 18 występów, w których strzelił jedną bramkę i zaliczył jedną asystę.

W 2. lidze zagra też Łukasz Wiech. Ten środkowy obrońca dotychczas był wypożyczony do Wisły z Radomiaka, a teraz przeszedł do puławskiej drużyny na zasadzie wolnego transferu. Wiech podpisał z Wisłą roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Podczas minionej rundy wiosennej Łukasz Wiech zaliczył w puławskich barwach 18 występów.

Klub poinformował również o kolejnym transferze. Po Ednilsonie Furtado w puławskim klubie pojawi się kolejny Portugalczyk – 25-letni Carlos Daniel. To gracz uniwersalny, mogący występować w różnych pozycjach w linii pomocy. Obcokrajowiec związał się z Wisłą 2-letnią umową. Zmiany także w sztabie szkoleniowym. Dołącza do niego 25-letni analityk Adrian Kędzierski, który ostatnio pracował z Motorem Lublin. Kędzierski w latach 2011-14 występował w juniorskich drużynach Wisły na pozycji bramkarza.

Wiślacy mają już też za sobą pierwszy sprawdzian formy przed startem drugoligowego sezonu. W sobotę podejmowali na własnym stadionie zespół Pogoni Siedlce, z którym wygrali pewnie 4:0. Kolejny sprawdzian już w środę, tym razem przeciwnikiem puławian będzie Podlasie Biała Podlaska.

Foto: KS Wisła Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button