InformacjeMiasto Puławy

Problematyczny dojazd do hospicjum [VIDEO]

Pod koniec czerwca skatepark w Puławach znów zapełnił się młodzieżą. Odnowiona infrastruktura i wygodna lokalizacja sprawia, że jest to jedno z popularniejszych miejsc do spędzania wolnego czasu. W pobliżu skateparku znajduje się również Hospicjum im. św. Matki Teresy, do którego obecnie jedyna droga dojazdowa prowadzi przez las i wymaga pilnego remontu.

Dodatkowym problemem jest otwarta furtka, którą dzieci i młodzież mogą wybiec na drogę dojazdową z parkingiem, którym poruszają się także samochody dojeżdżające do Hospicjum.

– Ta droga, która została nam wskazana przez gminę Miasto Puławy, spełniała standardy drogi przeciwpożarowej, bo inaczej byśmy tego pozwolenia nie dostali – podkreśla Justyna Walecz-Majewska, prezes Hospicjum im, Świętej Matki Teresy w Puławach. Jak dodaje, inwestycja drogowa jest z roku na rok przesuwana z powodu braku nowego planu zagospodarowania przestrzennego. – Po 12 latach już nie mamy cierpliwości do kolejnych obietnic ani wiary w to, że naprawdę będzie to kolejny rok – mówi Justyna Walecz-Majewska. Pracownicy puławskiego Zarządu Dróg Miejskich co i rusz na prośbę przedstawicieli Hospicjum wysypują na drogę żwir, jednak jest to rozwiązanie tymczasowe i niewystarczające.

Kroplą, która przelała czarę goryczy, jak mówi Justyna Walecz-Majewska, było zorganizowanie parkingu w przebiegu drogi prowadzącej do Hospicjum. Od czasu otwarcia skateparku często dochodzi w tym miejscu do niebezpiecznych sytuacji, kiedy to dzieci jeżdżące na różnego rodzaju sprzętach wyjeżdżają wprost pod samochody pracowników hospicjum. W swojej wypowiedzi Justyna Walecz-Majewska zaapelowała też do rodziców dzieci korzystających ze skateparku, aby uczulili je na kwestie związane z bezpieczeństwem na drodze. Prezes Hospicjum podkreśliła, że czeka na wiążące decyzje ze strony władz miasta dotyczące drogi.

Justyna Walecz-Majewska – Prezes Hospicjum im. św. Matki Teresy w Puławach

Jak zapewnia Urząd Miasta opóźnienia związane z zagospodarowaniem i przebudową drogi nie wynikały wyłącznie z winy puławskiego magistratu.

– Budowa tej drogi jest uzależniona przede wszystkim od planu zagospodarowania przestrzennego, w lipcu ten plan będzie wyłożony do wglądu publicznego, natomiast we wrześniu będzie mógł być już uchwalony – zapewnia Łukasz Kołodziej z Urzędu Miasta Puławy. Jak podkreśla przedstawiciel UM, opracowanie planu jest w duże mierze niezależne od puławskiego Ratusza, gdyż potrzebne było odlesienie tego terenu, a to jest decyzja Ministerstwa Środowiska, procedury w tej sprawie trwają bardzo długo. Potrzebne była również decyzja Wód Polskich, którą Urząd Miasta uzyskał kilka dni temu. Z uwagi na doniesienia dotyczące nowych zagrożeń związanych ze skateparkiem Zarząd Dróg Miejskich podjął decyzję o zmniejszeniu prędkości na rzeczonym odcinku drogi do 20 km/h, mają zostać postawione znaki zabezpieczające teren. W tym tygodniu w Urzędzie Miasta odbyło się też spotkanie z przedstawicielami Hospicjum, na którym przedstawiono sytuację związaną z drogą.

Łukasz Kołodziej – Urząd Miasta w Puławach

Póki co wszystkim dojeżdżającym do Hospicjum pozostaje więc cierpliwość oraz zwracanie uwagi na młodych użytkowników skateparku.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button