Miasto Puławy

8 milionów dla puławskich start-upów

Projekty należące do Wschodniego Akceleratora Biznesu przy Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym znów zostały docenione.

W kolejnej już rundzie naboru do programu “Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej” wyróżniono 8 z 13 puławskich start-upów, które złożyły swoje wnioski. Prawie milionowym dofinansowaniem nagrodzono firmę Axonometry, która zajmuje się tworzeniem systemu współpracującego z aplikacjami mobilnymi, który pomagałby w rehabilitacji zaburzeń mowy, na przykład po przebytym udarze.

Bardzo podobną kwotę wsparcia otrzymają firmy, które zajmują się między innymi tworzeniem ekosystemu do realizacji podniebnych widowisk bardziej przyjaznych dla środowiska niż tradycyjne fajerwerki czy też wdrożeniem innowacyjnego modelu nauki języka angielskiego. Również prawie milionowe dofinansowanie uzyskał jeden z puławskich start-upów, który przedstawił projekt innowacyjnego systemu usprawniającego proces gromadzenia danych z notatek medycznych.

Łączna kwota wsparcia dla puławskich start-upów zrzeszonych we Wschodnim Akceleratorze Biznesu to prawie 8 milionów złotych.

foto: Puławski Park Naukowo-Technologiczny

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button