InformacjeMiasto Puławy

Powstaną nowe parkingi przy Azotach [VIDEO]

Każdy kierowca dojeżdżający do puławskich Zakładów Azotowych własnym autem wie jak trudno znaleźć w pobliżu głównych bram. Wkrótce ten problem może zostać przynajmniej częściowo rozwiązany.

Grupa Azoty ZA Puławy poinformowała, że wkrótce w pobliżu bram 2 i 3 oraz niedaleko pomnika Bohaterów Września powstanie blisko 400 miejsc parkingowych.

Wiceprezes zarządu Grupy Azoty Puławy Jacek Janiszek podkreśla, że potrzeba nowych miejsc parkingowych zrodziła się w związku z rozrastaniem się Zakładów Azotowych. Jak dodaje, dzięki współpracy z wojewodą lubelskim udało się po latach uporządkować kwestie własnościowe terenu przy bramie nr 3. – Będzie tam budowany parking na 170 miejsc, które będą przeznaczone wyłącznie dla naszych pracowników, będzie także poprawiona infrastruktura związana z bezpieczeństwem pracowników, którzy przyjeżdżają komunikacją miejską – zaznaczył Jacek Janiszek. Jak dodał, kolejny parking będzie budowany pomiędzy Pomnikiem Bohaterów Września a Krzyżem Solidarności, tutaj miejsc będzie 80. Trzeci z parkingów zostanie wybudowany przy bramie nr 2 i budynku B8, to będzie 140 miejsc. Parkingi przy bramie nr 3 i budynku B8 będą dodatkowo wyposażone w stację ładowania pojazdów elektrycznych.

Główny specjalista ds. zarządzania infrastrukturą puławskich Azotów Sławomir Kamiński zwrócił uwagę na fakt, że do przedsiębiorstwa przyjeżdża obecnie więcej pracowników firm zewnętrznych. – Ludzie parkują na ciągach komunikacyjnych, na chodnikach, czasem na trawnikach i trudno mieć do nich o to żal, chcemy ten problem rozwiązać systemowo – zaznaczył Sławomir Kamiński. Podkreślił, że puławskie Azoty poprzez kolejne inwestycje chcą poprawić bezpieczeństwo swoich pracowników.

Jacek Janiszek – Wiceprezes Zarządu GA Puławy, Sławomir Kamiński -gł. specjalista ds. zarządzania infrastrukturą w GA Puławy

Cała inwestycja prawdopodobnie zakończy się w 1 połowie przyszłego roku. Szacowany koszt to około 8 milionów złotych.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button