Sport

Kolejne zmiany w składzie Azotów

Klub Sportowy “Azoty-Puławy” w ostatnich dniach poinformował o kolejnych zmianach w składzie zarówno jeśli chodzi o zawodników, jak i kadrę trenerską.

Po zaledwie jednym sezonie, podczas którego zagrał w dziewięciu meczach, strzelając siedemnaście bramek, Puławy opuszcza Andraž Velkavrh. Pomimo, że kontrakt podpisano do roku 2022, rozwiązano go wcześniej za porozumieniem stron. Nową twarzą na boisku w barwie Azotów będzie Dawid Fedeńczak. 23-letni prawoskrzydłowy do tej pory występował od 2015 roku w barwach Sandry SPA Pogoń Szczecin. O swój czas na boisku będzie rywalizował z doskonale spisującym się w ostatnim czasie Andrijem Akimenko. Kontrakt z Dawidem podpisano do 2024 roku.

Zmiany w klubie następują także poza boiskiem. Wieloletni strażnik puławskiej bramki, a później trener bramkarzy, Valentyn Koshovy opuszcza Azoty. Po swoim ostatnim sezonie aktywnej gry w roku 2020 postanowił przejść na emeryturę, aby spróbować swoich sił jako trener. Jak wspomina Jerzy Witaszek, “Valik” od początku dostał sygnał, że w tej roli zostanie zatrudniony na rok. Historia Koshovego w Puławach zaczęła się w 2005 roku. Po dwóch latach wyjechał do Finlandii. Grał również w drużynach białoruskich i ukraińskich, aby w 2016 wrócić do Puław.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button