Informacje

Infolinia WOT przestaje działać

Od poniedziałku nie można już dodzwonić się na infolinię Wojsk Obrony Terytorialnej do wsparcia seniorów. Od 18 stycznia tego roku pod numerem 800 100 115 seniorzy mogli uzyskać pomoc m.in. w rejestracji na szczepienia, organizacji transportu czy mobilnych zespołów szczepiennych. Dyżur przy telefonie pełnili terytorialsi, udzielając także wsparcia w formie rozmowy i podtrzymując na duchu osoby w potrzebie. Operatorzy linii odebrali około 40 tysięcy połączeń.

Infolinia WOT-u działała od początku pandemii, jednak w zależności od potrzeb zmieniał się zakres udzielanego wsparcia. Pierwotnie była to infolinia udzielająca pomocy psychologicznej osobom pozostającym w kwarantannie lub przechodzącym zakażenie COVID-19. Podczas wakacji udzielano informacji jak odpowiednio zabezpieczyć wypoczynek dzieci i młodzieży zgodnie z wymaganiami Ministerstwa Zdrowia, następnie całodobowo zbierano potrzeby instytucji pomocowych. Ostatnim etapem była pomoc osobom starszym w organizacji szczepień.

Od tej pory osoby, które zadzwonią na numer infolinii WOT zostaną przekierowane na ogólnopolską infolinię 989 oraz na stronę internetową Narodowego Funduszu Zdrowia.

Autor: M. Owczarz

foto: 2 LBOT

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button