InformacjePowiat Puławski

Zarząd Powiatu Puławskiego z absolutorium i wotum zaufania

W środę odbyła się sesja absolutoryjna Rady Powiatu Puławskiego. W przeciwieństwie do niedawnych obrad Rady Miasta, oceniany za swoją całoroczną pracę organ, czyli Zarząd Powiatu, mógł liczyć na wsparcie większości radnych.

Sprawozdanie z wykonania budżetu za 2020 rok przedstawiła Danuta Smaga, Starosta Puławski. Dochody uzyskane w powiatowych finansach w ostatnim roku wyniosły ponad 154 miliony 142 tysiące złotych, zaś wydatki zamknęły się w kwocie nieco ponad 150 milionów złotych. Wyniki te okazały się lepsze od zakładanego wcześniej planu. Pozytywną opinię w sprawie realizacji budżetu wydała Regionalna Izba Obrachunkowa. Po dyskusji nad stanem powiatowych finansów przeprowadzono głosowanie, w którym 20 radnych opowiedziało się za udzieleniem absolutorium Zarządowi Powiatu Puławskiego. 3 członków Rady wstrzymało się od głosu.

Podczas obrad odbyło się również głosowanie nad udzieleniem wotum zaufania Zarządowi Powiatu, jego wyniki prezentują się bardzo podobnie. 19 przedstawicieli Rady Powiatu zagłosowało za udzieleniem wotum, zaś 4 wstrzymało się od głosu.

Foto: Powiat Puławski

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button