InformacjeMiasto Puławy

Sławomir Seredyn ramię w ramię z Szymonem Hołownią [VIDEO]

Sławomir Seredyn, puławski radny z ramienia “Samorządowców Janusza Grobla”, jak sam zaznacza, do tej pory nie był członkiem żadnej partii politycznej.

Podczas czwartkowej konferencji na placu Chopina w towarzystwie posłanki Joanny Muchy, Rafała Maksymowicza, Pawła Kurka oraz lokalnych działaczy ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni został oficjalnie członkiem ruchu.

– Jako samorządowiec cieszę się, że kolejny doświadczony, pracowity, kompetentny radny dołącza do naszego ruchu – oświadczył Paweł Kurek, radny Rady Miasta Kraśnik, członek stowarzyszenia Polska 2050. Z kolei posłanka Joanna Mucha mówiła w swojej wypowiedzi o idei “Partnerstwo na rzecz Samorządu Otwartego”, której inicjatorem jest Polska 2050. Do tego projektu dołączył radny Puław, Sławomir Seredyn. Parlamentarzystka podkreśliła swoją radość z członkostwa kolejnej osoby, wyraziła także nadzieję na dołączanie kolejnych osób do ich grona.

– Polska 2050 jest moim pierwszym ugrupowaniem, do którego zdecydowałem się przystąpić, po raz pierwszy dostrzegłem w partii myślenie długofalowe – tak swoją decyzję o wstąpieniu w szeregi Polski 2050 tłumaczył puławski radny Sławomir Seredyn. Podkreślił, że ruch Szymona Hołowni jest ruchem na kilka pokoleń. Sławomir Seredyn powiedział, że wraz z grupą ekspertów Polski 2050 będzie szczególnie pracował nad nowymi rozwiązaniami w edukacji.

Paweł Kurek – Radny RM Kraśnik, Joanna Mucha – Posłanka Polska 2050,  Sławomir Seredyn – Radny RM Puławy, Polska 2050

Podczas konferencji radny Seredyn przypomniał między innymi problem różnicy między subwencjami, a wydatkami ponoszonymi przez gminy na edukację. Zaznaczył, że jego działalność w Ruchu Polska 2050 pomoże wypracować rozwiązania, które pomogą zmniejszyć te różnice bez szkody dla uczniów.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button