Powiat Puławski

Wystawa okładek książek Stanisława Lema [VIDEO]

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach po dłuższej przerwie przygotowała kolejną propozycję dla miłośników literatury. Na płocie przed siedzibą biblioteki przy ul. 6 sierpnia pojawiła się nietypowa wystawa.

Można na niej oglądać okładki książek Stanisława Lema, który jest patronem bieżącego roku.

– Rok 2021 obfituje w wielu patronów literackich, między innymi patronem literackim tego roku został Stanisław Lem, postanowiłyśmy jako Biblioteka Powiatowa w Puławach troszeczkę przybliżyć jego sylwetkę – mówi Katarzyna Adamowska-Kane z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach. Jak mówi, Lem jest najczęściej tłumaczonym pisarzem w dziejach literatury polskiej. Jak dodaje przedstawicielka biblioteki jest to pisarz, który stworzył chyba najbardziej charakterystyczną sylwetkę “obcego” w literaturze science-fiction. Pomysł stworzenia okładek powstał, aby czytelnicy mogli podejść i pooglądać je, a jeśli jakaś pozycja ich zainteresuje, udać się po nią do biblioteki.

Katarzyna Adamowska-Kane Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach

Ogrodzenie przed budynkiem jest przestrzenią łatwo dostępną dla przechodniów, dlatego coraz częściej takie miejsce jest wybierane do umieszczania na nim ekspozycji wystawowych. Wystawy na płocie są w tej chwili dostępne także przed Młodzieżowym Domem Kultury i Biblioteką Miejską. Okładki przed Powiatową Biblioteką Publiczną będzie można oglądać przynajmniej do połowy lipca.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button