Miasto Puławy

Światła na Piaskowej już działają

Mieszkańcy Puław doczekali się sygnalizacji świetlnej na przejściu w pobliżu cmentarza na ul. Piaskowej. Poprawa bezpieczeństwa na tym przejściu była jedną z ważniejszych spraw, które należało rozwiązać w trybie pilnym. Od wielu lat zdarzały się tu potrącenia pieszych przechodzących na drugą stronę ulicy, były też wypadki śmiertelne.

Długa prosta i spora odległość pomiędzy kolejnymi skrzyżowaniami z sygnalizacją świetlną sprawiały, że kierowcy w tym miejscu rozpędzali się, nie zważając na przechodzących przez pasy pieszych. Niewiele pomagały też kontrole radarem. Teraz ma być bezpieczniej. Światła uruchomione zostały w poniedziałek. System został zaprogramowany tak, by światła zmieniały się po wciśnięciu przycisku lub gdy tylko pieszy zbliży się do przejścia. Zamontowana w pobliżu kamera wykryje ruch i umożliwi pieszym bezpieczne pokonanie pasów na zielonym świetle.

Całość kosztowała ok. 115 tys. zł. Kierowcy jeszcze czują się zagubieni i nie zawsze zwracają uwagę, że w tym miejscu pojawiła się sygnalizacja. Dlatego prosimy o rozwagę i nie jeżdżenie na pamięć. Miejmy nadzieję, że zastosowane rozwiązanie pozwoli uniknąć kolejnych wypadków i poprawi bezpieczeństwo pieszych.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button