Informacje

Zmiany w programie “Dobry Start” [VIDEO]

Od 1 lipca będzie można składać wnioski o przyznanie świadczenia “Dobry Start”, czyli dodatkowe 300 zł na zakup przyborów szkolnych dla dzieci uczących się. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w tym roku wprowadził jednak istotne zmiany. Warto zapoznać się z nimi, zanim przystąpimy do składania wniosków.

– Wnioski o świadczenie Dobry Start 300 plus można składać od 1 lipca do 30 listopada – informuje Małgorzata Korba, rzeczniczka lubelskiego ZUS. Jak tłumaczy przedstawicielka ZUS, w programie zaszły ważne zmiany – wnioski o świadczenie można bowiem składać wyłącznie elektronicznie, za pośrednictwem 3 kanałów: Platformy Usług Elektronicznych ZUS, portalu Emp@tia oraz bankowości elektronicznej 15 banków. Drugą ważną zmianą jest sposób wypłaty – będzie się ona odbywać wyłącznie bezgotówkowo, na rachunek bankowy rodzica wskazany we wniosku. – Każda osoba, która będzie mieć trudność ze złożeniem wniosku elektronicznego, może liczyć na pomoc pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – podkreśla Małgorzata Korba. Jak dodaje, przedstawiciele ZUS pojawią się również w wybranych placówkach KRUS, Poczty Polskiej oraz urzędów gmin, aby być jak najbliżej rodziców, którzy będą potrzebować pomocy w złożeniu wniosku o świadczenie 300 plus. Dobry Start to świadczenie w wysokości 300 złotych na każde dziecko w wieku szkolnym, które można przeznaczyć na zakup wyprawki. Przysługuje ono bez względu na dochód rodziny.

Małgorzata Korba rzecznik ZUS w woj. lubelskim

Osoby, które będą potrzebowały pomocy w złożeniu elektronicznego wniosku, mogą zgłosić się do najbliższej placówki ZUS. Pracownicy ZUS będą także pełnić dyżury w wybranych jednostkach terenowych KRUS, Poczty Polskiej i urzędach gmin. Pierwsze z takich dyżurów odbędą się 8 lipca w Urzędzie w Gminy w Kurowie oraz 13 lipca w Domu Kultury w Markuszowie – w godzinach 9.00-11.00.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button