Miasto Puławy

Skatepark w Puławach otwarty

Skaterzy, deskorolkowcy, rolkowcy czy użytkownicy rowerów BMX lub innych sprzętów do jazd ekstremalnych otrzymali spełniający wysokie standardy wykonania jak i użytkowe obiekt. Inwestycja warta niemal 6 mln zł w niedzielę została oficjalnie oddana do użytku.

Zanim jednak doszło do przekazania tego wyczekiwanego obiektu w puławskim skateparku odbywały się warsztaty umiejętności jazdy i wykonywania różnego rodzaju powietrznych ewolucji pod okiem instruktorów. Aby wziąć udział w warsztatach, trzeba było przyjść z własnym sprzętem, rodzice osób niepełnoletnich powinni byli także wypełnić zgodę na udział w zajęciach. Uczestnicy warsztatów zaopatrzeni byli również we własne kaski i ochraniacze. Oprócz warsztatów w planach wydarzenia znalazły się także animacje dla najmłodszych, malowanie twarzy czy gry i konkursy z nagrodami.

Przypomnijmy, że jeszcze do niedawna zdewastowany  Skatepark nie miał szczęścia do tego by być uznany za priorytet inwestycyjny. Radni kilku kadencji Rady Miasta Puławy deliberowali, jak i kiedy zmodernizować ten obiekt. Dopiero po kilku próbach m.in petycjach miłośników tego rodzaju uprawiania rekreacji udało się opracować dokumentację projektową, wyłonić wykonawcę i zrealizować projekt. Zgodnie z umowami obiekt powinien zostać oddany do użytku już jesienią ub. roku niestety z powodu trwającej pandemii nie udało się dotrzymać terminu.

Autorzy: P. Nowosadzki, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button