Miasto Puławy

Kino na świeżym powietrzu

Po raz pierwszy tego lata w sobotę na Dziedzińcu Pałacu Marynki w Puławach odbyły się pokazy kina plenerowego. Nie było to zwyczajne kino! Dlaczego? Ponieważ dźwięk filmu można było odbierać za pośrednictwem słuchawek, zatem jak zapewniali organizatorzy, Wydział Promocji puławskiego Urzędu Miasta była to zarazem grupowa, jak i mocno indywidualna właśnie dzięki słuchawkom uczta filmowa dla kinomaniaków.

Specjalnie zestrojone słuchawki każdy kinoman po spełnieniu formalności otrzymywał na miejscu za darmo. Warto przypomnieć, że sprzęt po każdej projekcji poddawany był zabiegom dezynfekcyjnym.

Sale kinową stanowiły wygodne leżaki rozstawione na trawniku dziedzińca Pałacu Marynki, a sporych rozmiarów ekran zainstalowano na schodach prowadzących do wejścia głównego Pałacu.

Niestety pogoda nie była tego dnia sprzymierzeńcem organizatorów, ale i temu udało się zaradzić. Dostarczono na miejsce kilka namiotów, które chroniły kinomanów przed opadami deszczu.

Co znalazło się w repertuarze? Dla każdego coś miłego – pierwsza projekcja to film zatytułowany “Potworna rodzinka” – jest to animowana komedia z 2017 roku, kolejną propozycją był “Tajemniczy ogród” – film familijny z 2020 roku, następnie zaprezentowano komedię romantyczną “Teraz albo nigdy” z Jennifer Lopez, by wieczorem amatorzy horrorów mogli się delektować produkcją sprzed dwóch lat, zatytułowaną “Countdown”.

To prawdopodobnie nie koniec tego typu wydarzeń tego lata. Organizatorzy zamierzają zaprosić puławian na kolejne edycje kina w plenerze. Będziemy o nich informowali.

Autorzy: P. Nowosadzki, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button