InformacjeMiasto Puławy

Akcja “Zanocuj w lesie” – także w Nadleśnictwie Puławy [VIDEO]

W maju Lasy Państwowe zapoczątkowały akcję “Zanocuj w lesie”. To inicjatywa skierowana do osób lubiących spędzać czas na łonie natury, obszar do uprawiania survivalu czy bushcraftu wyznaczono także w Nadleśnictwie Puławy.

Osoby chcące wypocząć na łonie natury mogą skorzystać z terenu w 5 leśnictwach o łącznej powierzchni ponad 1717 hektarów. Obszar wyznaczony jest na mapach, które prezentujemy poniżej. Zanim wyruszymy do lasu, należy sprawdzić na stronie Banku Danych o Lasach bdl.lasy.gov.pl, czy na danym obszarze nie obowiązuje czasowy zakaz wstępu, na przykład z powodu wysokiego zagrożenia pożarowego.

– Jest to przeznaczone dla osób, którym taka samowystarczalność i minimalizm są bliskie, dlatego że nie ma żadnej infrastruktury i jest się zdanym po prostu na siebie – mówi Beata Urbańska z Nadleśnictwa Puławy. Przedstawicielka Nadleśnictwa dodaje, że najlepiej na leśny nocleg zaopatrzyć się w hamak, gdyż używanie namiotu oznacza zawsze ingerencję w ściółkę leśną. Oczywiście, w lesie potrzebne będzie również pożywienie, woda i preparaty zabezpieczające przed kleszczami, należy także pamiętać o zabraniu ze sobą odpadów. Beata Urbańska podkreśla, że na mapach dostępnych na stronie Nadleśnictwa Puławy zaznaczone są obszary, gdzie należy zostawić samochód oraz te, gdzie dozwolone jest rozpalenie ogniska. Z tym ostatnim należy być szczególnie ostrożnym, zwłaszcza teraz, w obliczu fali upałów, z którymi mamy do czynienia.

Beata Urbańska – Nadleśnictwo Puławy

Jeśli nasz leśny nocleg będzie trwać dłużej niż 2 noce lub będzie w nim uczestniczyć więcej niż 9 osób w jednym miejscu, należy wypełnić odpowiedni formularz i przesłać go mailowo na adres puławskiego Nadleśnictwa pulawy@lublin.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze przed planowanym wydarzeniem.

Autorzy: M. Owczarz, P. Skibniewski

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button