Sport

Piorunujące zakończenie sezonu Wisły Puławy

W sobotnie południe piłkarze Wisły Puławy przystąpili do ostatniego w sezonie meczu. Ich przeciwnikiem na stadionie przy ul. Hauke-Bosaka był zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Już w 11. minucie kibice w Puławach mogli cieszyć się z pierwszej bramki. Jej autorem był Ednilson, które wykorzystał celne podanie Brągiela. Gracze z Ostrowca Świętokrzyskiego zdołali odpowiedzieć w 33. minucie, kiedy to zamieszanie pod bramką puławian wykorzystał Dwórzyński. Pierwsza połowa zakończyła się więc remisem, mimo że to wiślacy byli stroną dominującą.

Druga część spotkania to już absolutna dominacja zawodników Wisły. Już po 5 minutach od jej rozpoczęcia w wyniku kapitalnej formy strzeleckiej Ediego puławska drużyna prowadziła 3:1. W 63. minucie ładnym strzałem w okienko kolejną bramkę zdobył Bartłomiej Bartosiak, a już 4 minuty później bramkarz drużyny KSZO musiał piąty raz wyjmować piłkę z siatki, tym razem za sprawą Łukasza Kacprzyckiego. Gracze Wisły na tym jednak nie poprzestali. Kwadrans przed końcem po indywidualnej akcji szóstą bramkę dla Dumy Powiśla zdobył Dariusz Brągiel, zaś w 82. minucie swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Bartosiak. Jego bramka była 100. trafieniem Wisły Puławy w rozgrywkach III ligi sezonu 2020/21.

Wisła Puławy – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 7:1 (1:1)

Gole: Ednilson 11, 47, 50, Bartosiak 63, Kacprzycki 67, 82, Brągiel 75 – Dwórzyński 33

Wisła: Kołotyło – Brągiel, Wiech, Kiczuk, Cheba (84 Konrad Pyska), W.Puton (84 Kacper Pyska), Ednilson (72 Konc), Bartosiak, Kasprzycki (87 Gołąb), Kondracki (72 Figura), K.Puton

Wisła Puławy sezon w III lidze zakończyła na pierwszym miejscu w tabeli  z 96 punktami, odnosząc 30 zwycięstw, 6 razy remisując i doznając 4 porażek. Puławscy gracze zdobyli 100 bramek, stracili ich 31. W przyszłym sezonie puławska drużyna zagra w II lidze.