Informacje

Plan luzowania obostrzeń na wakacje

Na ostatniej konferencji prasowej przedstawiciele rządu poinformowali o planie znoszenia restrykcji nałożonych w związku z pandemią COVID-19. Niektóre zmiany będą obowiązywać już od najbliższej niedzieli.

Od 13 czerwca otwarte zostaną strefy gastronomiczne w kinach, teatrach czy na koncertach. Od tego dnia w świątyniach może być zajęta połowa miejsc. Do limitu nie wliczają się osoby już zaszczepione przeciw koronawirusowi.

Więcej zmian czeka nas od 26 czerwca. W wakacje otwarte zostaną dyskoteki, w zabawach będzie mogło uczestniczyć jednocześnie 150 osób. W siłowniach, klubach fitness, obiektach handlowych oraz na wystawach czy placach targowych obowiązywać będzie ograniczenie jednej osoby na 10 metrów kwadratowych. Podczas spektakli teatralnych oraz seansów w kinach zajęte będzie mogło być trzy czwarte miejsc dostępnych dla publiczności, taki sam limit będzie obowiązywać w świątyniach. W tracie wydarzeń sportowych kibice będą mogli zapełnić połowę miejsc.

Przedstawiciele rządu poinformowali także, że od 26 czerwca status osoby w pełni zaszczepionej będzie można nabyć 14 dni po zakończeniu procesu szczepienia. Status ten ma pomóc między innymi w swobodnym przemieszczaniu się za granicą bez konieczności poddawania się kwarantannie.

Foto: Pixabay

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button