InformacjeMiasto Puławy

60 lat puławskich Azotów [VIDEO]

 

Budowę Zakładów Azotowych w Puławach rozpoczęto w 1961 roku – w roku 2021 obchodzony jest jubileusz 60-lecia firmy. Z tej okazji zorganizowano uroczystą galę w sali widowiskowej niedawno otwartego “Domu Chemika”.

Podczas uroczystości wyróżniono zasłużonych pracowników oraz odsłonięto tablicę pamiątkową upamiętniającą Mieczysława Kołodzieja, pierwszego dyrektora Zakładów Azotowych. W odsłonięciu tablicy brali udział wnukowie dyrektora Kołodzieja, a także Tomasz Hryniewicz, prezes zarządu GA Puławy oraz Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty.

-Dzisiejszy jubileusz to 60 lat ciężkiej pracy tysięcy puławian – stwierdził prezes zarządu Grupy Azoty Puław, Tomasz Hryniewicz. W swoim przemówieniu wskazał na tradycję wielopokoleniowych doświadczeń, innowacji, według niego grupa Azoty jest synonimem nowoczesności nie tylko w Polsce ale i na świecie. – Działamy tak od lat, łącząc odpowiedzialność za pracowników, ich rodziny, środowisko naturalne, produkty, klientów i kontrahentów, wychodzimy naprzeciw potrzebom rynkowym i pracowniczym – podkreślał Hryniewicz.

Prezes Zarządu Grupy Azoty Tomasz Hinc mówił o wartości wkładu codziennej ciężkiej pracy pracowników. Jak stwierdził, buduje ona wartość przedsiębiorstwa nie tylko w Puławach, ale całej grupy Azoty. Tomasz Hinc podkreślał ważność przemysłu, zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa. Podziękował wszystkim pracownikom Azotów, zwłaszcza tym, którzy pracowali w przedsiębiorstwie od jego początków.

Tomasz Hryniewicz – prezes zarządu Grupy Azoty Puławy, Tomasz Hinc – prezes zarządu Grupy Azoty

Po części oficjalnej zgromadzeni na uroczystości mogli wysłuchać koncertu przygotowanego w ramach części artystycznej. Grupa Azoty Puławy zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa.

Autor: A. Koter

foto: Grupa Azoty Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button