Wisła Puławy odpadła z Pucharu Polski po rzutach karnych

Piłkarze Wisły Puławy w środę podejmowali na własnym stadionie zespół Orląt Radzyń Podlaski. Spotkanie zostało rozegrane w ramach półfinału Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego.

Wiślacy byli faworytem tego meczu i rzeczywiście od pierwszej minuty to oni stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych. Wyraźnie brakowało jednak skuteczności. Pod koniec pierwszej połowy Ednilson trafił w boczną siatkę bramki rywala. W drugiej części spotkania obraz gry się nie zmienił. Puławianie atakowali, a gracze Orląt głównie się bronili. Kolejnej dobrej okazji nie wykorzystał Ednilson, dogodną okazję do strzelenia gola miał również między innymi Mateusz Pielach. Na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry piłkarze Wisły wreszcie osiągnęli cel. Bartłomiej Bartosiak wykonał bardzo dobry strzał z rzutu wolnego i pokonał bramkarza Orląt.

Gdy wydawało się, że sytuacja będzie zmierzać do szczęśliwego zakończenia dla gospodarzy, w 87. minucie gracze Orląt wyrównali stan gry za sprawą strzału Kuźmy. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a więc o awansie do finału pucharowych rozgrywek miały zadecydować rzuty karne. W serii „jedenastek” skuteczniejsi okazali się gracze z Radzynia Podlaskiego, wygrywając 4:3. To zespół Orląt awansował do finału Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego.

Wisła Puławy – Orlęta Radzyń Podlaski 1:1 (0:0) (karne 3:4)

Wisła: Owczarzak- Kuban, Pielach, Cyfert, Cheba, Wiech (74 K. Puton), Ednilson, Kondracki (46 W. Puton), Bartosiak (81 Zając), Kacprzycki, Paluchowski

Foto : KS Wisła Puławy