Miasto Puławy

Jazz i blues latem w Domu Chemika

Miłośnicy muzyki w naszym mieście latem nie powinni narzekać na brak atrakcji. Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika” przygotował bowiem tradycyjne warsztaty dla wszystkich kochających muzykę jazzową i bluesa.

Jako pierwsi na puławskiej scenie zaprezentują się jazzmeni. W ramach Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych wszyscy chętni będą mogli zgłębiać tajniki gry między innymi na trąbce, puzonie, saksofonie czy gitarze. Nie zabraknie także zajęć w klasie wokalu. Oprócz samych warsztatów na miłośników jazzu czekają występy gwiazd tego gatunku muzycznego takich jak Lora Szafran czy Joel Holmes. Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe potrwają od 10 do 18 lipca, a uczestnicy mogą się zgłaszać jeszcze do 11 czerwca za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego na stronie internetowej “Domu Chemika”.

Druga połowa sierpnia to z kolei czas na Puławskie Lato Bluesowe. Jubileuszowa, 15. edycja tego wydarzenia będzie obfitować w spotkania warsztatowe. Podczas ich trwania będzie można nauczyć się grać między innymi na gitarze elektrycznej, basowej, perkusji czy instrumentach klawiszowych. W tym roku odbędą się również spotkania związane z homerecordingiem, a więc poświęcone tworzeniu produkcji muzycznej i realizacji dźwięku. Uczestnicy tych warsztatów poznają także zasady bezpiecznego zamieszczania własnej twórczości w sieci. Podobnie jak w przypadku spotkań jazzowych, także i tu odbywać się będą cowieczorne jam sessions z kadrą instruktorską. Puławskie Lato Bluesowe potrwa od 17 do 22 sierpnia, osoby chętne do wzięcia udziału w nim udziału powinny zgłosić się poprzez formularz internetowy do 27 lipca.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button