Miasto Puławy

Jazz i blues latem w Domu Chemika

Miłośnicy muzyki w naszym mieście latem nie powinni narzekać na brak atrakcji. Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika” przygotował bowiem tradycyjne warsztaty dla wszystkich kochających muzykę jazzową i bluesa.

Jako pierwsi na puławskiej scenie zaprezentują się jazzmeni. W ramach Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych wszyscy chętni będą mogli zgłębiać tajniki gry między innymi na trąbce, puzonie, saksofonie czy gitarze. Nie zabraknie także zajęć w klasie wokalu. Oprócz samych warsztatów na miłośników jazzu czekają występy gwiazd tego gatunku muzycznego takich jak Lora Szafran czy Joel Holmes. Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe potrwają od 10 do 18 lipca, a uczestnicy mogą się zgłaszać jeszcze do 11 czerwca za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego na stronie internetowej “Domu Chemika”.

Druga połowa sierpnia to z kolei czas na Puławskie Lato Bluesowe. Jubileuszowa, 15. edycja tego wydarzenia będzie obfitować w spotkania warsztatowe. Podczas ich trwania będzie można nauczyć się grać między innymi na gitarze elektrycznej, basowej, perkusji czy instrumentach klawiszowych. W tym roku odbędą się również spotkania związane z homerecordingiem, a więc poświęcone tworzeniu produkcji muzycznej i realizacji dźwięku. Uczestnicy tych warsztatów poznają także zasady bezpiecznego zamieszczania własnej twórczości w sieci. Podobnie jak w przypadku spotkań jazzowych, także i tu odbywać się będą cowieczorne jam sessions z kadrą instruktorską. Puławskie Lato Bluesowe potrwa od 17 do 22 sierpnia, osoby chętne do wzięcia udziału w nim udziału powinny zgłosić się poprzez formularz internetowy do 27 lipca.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button