InformacjePowiat Puławski

Dość spokojny długi weekend na drogach powiatu puławskiego [VIDEO]

Piękna słoneczna pogoda w miniony długi weekend sprzyjała wypoczynkowi poza miastem. Wzmożony ruch i dobre warunki na drogach powiatu niestety uśpiły czujność kierowców.

W przeciągu kilku ostatnich dni doszło do kilkunastu niegroźnych kolizji i wypadku. Obudzili się także piraci, którzy z niebezpiecznie dużą prędkością przemieszczali się po ulicach w terenie zabudowanym.

– Tegoroczny długi czerwcowy weekend na drogach powiatu puławskiego upłynął dosyć pracowicie, jeśli chodzi o zdarzenia drogowe – mówi podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławach. Policjanci odnotowali bowiem 13 kolizji, czyli o dwie więcej niż w ubiegłym roku, ale o cztery mniej niż 2 lata temu. Doszło również do jednego wypadku drogowego, w którym ranna została jedna osoba. Jak dodaje podkom. Rejn-Kozak, w głównej mierze przyczyną tych zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, zarówno kierującym pojazdami mechanicznymi, jak też rowerzystom czy pieszym. W trakcie długiego weekendu zatrzymanych zostało również 5 kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dozwoloną prędkość, stracili oni na 3 miesiące prawa jazdy, zostali również ukarani mandatami i punktami karnymi.

podkom. Ewa Rejn-Kozak – rzecznik prasowy KPP w Puławach

Co ciekawe, policjanci nie zatrzymali tym razem nietrzeźwych kierowców.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button