Miasto Puławy

Puławy walczą o Rowerową Stolicę Polski

Wraz z początkiem czerwca rozpoczęła się właściwa rywalizacja w wyścigu o Rowerową Stolicę Polski. Z tej okazji mieszkańcy Puław spotkali się na pierwszym rajdzie rowerowym pod hasłem “Kręcimy dla Puław” pokonując na początek niezbyt wymagającą trasę w kierunku Zakładów Azotowych. Kolejna okazja do wspólnego pedałowania będzie już w sobotę 12 czerwca.

Warto przypomnieć, na czym polega akcja: wystarczy pobrać na komórkę darmową aplikację Aktywne Miasta, tam wpisać się do zawodników miasta Puławy i przy aktywności rowerowej włączać licznik kilometrów. Aplikacja będzie zapisywać przejechane trasy oraz zliczać odległości.

W rywalizacji bierze udział około 50 miast z całej Polski. Głównym organizatorem akcji jest Białystok. W Puławach rajdy koordynuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a po zakończeniu akcji Urząd Miasta, podobnie jak w roku ubiegłym, nagrodzi najbardziej zaangażowanych rowerzystów.

W treningu trwającym do końca maja Puławy zajęły 5. miejsce. Mamy więc dużą szansę wskoczyć na podium, lecz pamiętajmy, że konkurencja nie śpi. Na zbieranie kilometrów mamy czas do 30 czerwca. Im większe zaangażowanie mieszkańców naszego miasta, tym większe będziemy mieli szanse na zajęcie wysokiego miejsca.

Pamiętajmy, że jeśli korzystamy na co dzień z roweru przemierzając drogę do pracy, czy wypoczywając, nawet w pojedynkę, warto uruchomić wcześniej aplikację, gdyż w rywalizacji jest liczony każdy kilometr.

Autor: M. Owczarz

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button