InformacjeMiasto Puławy

Pół miliona złotych na Budżet Obywatelski w Puławach

Jak już informowaliśmy, Budżet Obywatelski w tym roku powróci do Puław. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Puławy prezydent Paweł Maj przedstawił harmonogram tegorocznych konsultacji społecznych oraz kwotę, która zostanie wydana na zaproponowane projekty.

Ze względu na trudną sytuację finansową Miasta i niepewny pandemiczny czas prezydent Maj zdecydował o przeznaczeniu stosunkowo niskiej kwoty pół miliona złotych na inwestycje, które zostaną wybrane przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. W przeliczeniu jest to jedna dziesiąta procenta budżetu, którym dysponuje puławski Ratusz. Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez włodarza naszego miasta, od 21 czerwca do 21 lipca zaplanowano składanie wniosków, natomiast głosowanie internetowe mieszkańców potrwa od 6 do 15 września.

Wnioski w ramach Budżetu Obywatelskiego będzie można składać do Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta za pośrednictwem internetu oraz mobilnego punktu informacyjnego. Ze względu na sytuację pandemiczną, nie będzie tradycyjnych spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami. Projekty, które uzyskają największą liczbę głosów, będą realizowane najprawdopodobniej już w przyszłym roku.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button