InformacjeMiasto Puławy

Pomarańczowa Siła w puławskiej “Szóstce” [VIDEO]

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Puławach gościli w murach swojej szkoły ambasadorów programu Pomarańczowa Siła. Program ten ma na celu zachęcenie dzieci z niepełnosprawnościami do uprawiania sportu.

Spotkanie i wspólny trening były nagrodą za zwycięski filmik rundy gimnastycznej, który został zgłoszony do konkursu na początku roku szkolnego. Filmik stworzony przez uczniów przy pomocy nauczycieli ukazywał własne interpretacje ćwiczeń gimnastycznych wykonywanych przez dzieci z niepełnosprawnościami. Podczas spotkania dzieci mogły posłuchać o tym, jak wygląda sport osób niepełnosprawnych w dyscyplinach amp futbolu oraz blind futbolu.

– Jak widzicie, ja jestem osobą po amputacji prawego podudzia, czyli tutaj gdzie powinienem mieć prawą łydkę i prawą stopę, mam protezę – mówił dzieciom Przemysław Świercz, kapitan reprezentacji Polski w amp futbolu. Jak dodawał, w amp futbol grają osoby, które nie mają nogi, podudzia, zdarza się też, że bramkarze nie mają ręki bądź mają ją nieprawidłowo wykształconą. – Na co dzień poruszamy się na protezach, natomiast w trakcie meczu używamy kul reprezentacyjnych w odcieniach biało-czerwonych. Są one nieco inne od używanych na co dzień, wzmocnione, robione specjalnie na wymiary zawodników – podkreślał zawodnik.

Mateusz Krzyszkowski, który ma 80% utraty ostrości widzenia, opowiadał z kolei o piłce nożnej osób niewidomych. Jak mówił, jest to dyscyplina, którą wymyślili Brazylijczycy w 1960 roku.

Przemysław Świercz kapitan reprezentacji Polski w amp futbolu, ambasador akcji Pomarańczowa Siła, Mateusz Krzyszkowski zawodnik reprezentacji Polski w blind futbolu, ambasador akcji Pomarańczowa Siła

Uczniowie puławskiej “Szóstki” mogli przekonać się, że sport to przede wszystkim dobra zabawa. Oprócz wspólnego treningu ze sportowcami szkoła otrzymała także sprzęt sportowy.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button