InformacjeMiasto Puławy

Plan rozwoju i modernizacji MPWiK zaktualizowany

Na czwartkowej sesji Rady Miasta powrócił temat planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych MPWiK na lata 2021-2025. Przypomnijmy, że na poprzedniej sesji po dość burzliwej dyskusji planu nie przegłosowano.

Podczas kwietniowego zebrania radnych głos zabrali bowiem mieszkańcy, którzy zaplanowali a nawet rozpoczęli już swoje inwestycje a dowiedzieli się, że prace kanalizacyjne i wodociągowe na terenie ul. Ceglanej zostały przeplanowane dopiero na 2024 rok. Ostatecznie wtedy Rada przychyliła się do prośby inwestorów i punkt dotyczący planu inwestycji MPWiK został zdjęty z porządku obrad.

Na czwartkowej sesji przedstawiono zaktualizowany plan, uwzględniający inwestycje w ul. Ceglanej, dotyczące wykonania w tej lokalizacji sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w przyszłym roku. Nakłady finansowe na te prace wyniosą blisko milion 300 tysięcy złotych, mają one pochodzić albo z budżetu miasta albo z zaciągniętego na ten cel kredytu. Pomimo ostrej dyskusji na ten temat, radni przyjęli plan jednogłośnie, 20 osób głosowało za.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button