Puławy

4 komitety zgłoszone w wyborach na wójta

Już 20 czerwca mieszkańcy gminy Puławy wybiorą swojego nowego wójta. Obecnie tę funkcję pełni wyznaczony przez premiera komisarz, Kamil Lewandowski.

Zgodnie z informacją przekazaną przez komisarza wyborczego, do udziału w elekcji zgłoszono 4 komitety. Są to “Dwa Brzegi – Wspólna Sprawa”, Komitet wyborczy Kamila Lewandowskiego “Zgodnie nad Wisłą”, “Razem dla gminy Puławy” oraz “Sprawiedliwie w Przyszłość”. Według nieoficjalnych doniesień medialnych, oprócz pełniącego obowiązki wójta Kamila Lewandowskiego do wyborów ma stanąć Marzanna Kamola z komitetu “Dwa Brzegi – Wspólna Sprawa” czyli ugrupowania dawnego wójta Krzysztofa Brzezińskiego; była przewodnicząca rady gminy Renata Molenda z ramienia stronnictwa “Razem dla gminy Puławy” oraz obecna sołtys Bronowic Małgorzata Piwowarek, reprezentująca komitet “Sprawiedliwie w Przyszłość”.

Oficjalnie czas na zgłaszanie kandydatur dla komitetów wyborczych upływa w piątek o północy. Obwieszczenie o zarejestrowanych kandydatach na wójta ma się ukazać do 7 czerwca, czyli na niecałe 2 tygodnie przed głosowaniem. Kampanię wyborczą kandydaci będą mogli prowadzić do 18 czerwca.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button