InformacjeMiasto Puławy

Kultura w Krajobrazie – Krajobraz w Kulturze [VIDEO]

Mieszkańcy Puław mogą już oglądać plenerową wystawę “Kultura w Krajobrazie – Krajobraz w Kulturze”.

Ekspozycja została umieszczona na ogrodzeniu boiska od strony błoni, równolegle do ulicy Lubelskiej. Wystawa składa się z 13 plansz przedstawiających przekształcone obrazy polskich malarzy pejzażystów, między innymi Gierymskiego czy Fałata. Dzieła wielkich mistrzów zostały w wystawie “wzbogacone” o współczesne billboardy, co ma skłonić odbiorców do refleksji nad zjawiskiem niszczenia otaczającej nas przestrzeni.

Autorem wystawy jest Wojciech Januszczyk z Fundacji Krajobrazy.

Jak mówi, powstała ona kilka lat temu. – Oglądałem obrazy naszych dawnych pejzażystów i myślałem sobie co by było, gdyby malowali oni współcześnie – opowiada Wojciech Januszczyk. Jego zdaniem, od czasów transformacji ustrojowej współczesny krajobraz naszego kraju jest straszliwie zaśmiecony reklamami i różnego rodzaju billboardami. Celem wystawy jest więc zwrócenie uwagi na ogromny ich natłok.

Z kolei Izabela Giedrojć z Działu Zieleni Zarządu Dróg Miejskich podkreśla, że Puławy nie wyróżniają się na tle innych miast, jeśli chodzi o zaśmiecanie reklamami. Wyraziła nadzieję, że mieszkańcy miasta będą reagować na nowe próby umieszczania nadmiernej ilości reklam. Zdaniem Izabeli Giedrojć, należałoby zmienić obecną sytuację związaną z rozwieszaniem reklam i billboardów w mieście.

Wojciech Januszczyk – autor wystawy, Izabela Giedrojć – Dział Zieleni ZDM w Puławach

Ekspozycję będzie można oglądać w Puławach do 22 czerwca.

Autorzy: A. Koter, P. Skibniewski

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button