Informacje

Konkurs dla pracodawców na dofinansowanie BHP w firmie [AUDIO]

Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje konkurs, w którym można zyskać nawet kilkaset tysięcy złotych na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy w swojej firmie.

Instytucja wybierze projekty, które zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy czy zapadaniem na choroby zawodowe. O szczegółach opowiada rzeczniczka lubelskiego ZUS, Małgorzata Korba.

– W ramach konkursu można zdobyć dofinansowanie na działania poprawiające bezpieczeństwo pracy, chodzi tutaj o projekty, które zmniejszą ryzyko wypadków przy pracy i chorób zawodowych, na przykład wyeliminują czynniki szkodliwe, takie jak nadmierne zapylenie, hałas czy promieniowanie – tłumaczy Małgorzata Korba – rzeczniczka lubelskiego ZUS. Jak dodaje, poziom dofinansowania zależy od wielkości danego przedsiębiorstwa, od liczby zatrudnionych pracowników. – Dla firm najmniejszych, które zatrudniają do 9 pracowników, dofinansowanie może wynieść nawet do 90% całej inwestycji maksymalnie do 140 tysięcy złotych, natomiast w przypadku największych przedsiębiorstw, takich, które zatrudniają od 250 osób wzwyż, dofinansowanie może wynieść nawet pół miliona złotych i pokryć do 20% wartości inwestycji – wylicza przedstawicielka ZUS. W tym roku ta instytucja zamierza wydać na dofinansowanie dla pracodawców łącznie 75 milionów złotych. Wnioski w konkursie będą przyjmowane przez cały czerwiec, oceniać je będą eksperci do spraw BHP spoza ZUS.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w województwie lubelskim

W konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorcy, którzy nie zalegają z opłacaniem składek i podatków. Szczegółowe informacje na temat tej inicjatywy można znaleźć na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button