Informacje

Konkurs dla pracodawców na dofinansowanie BHP w firmie [AUDIO]

Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje konkurs, w którym można zyskać nawet kilkaset tysięcy złotych na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy w swojej firmie.

Instytucja wybierze projekty, które zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy czy zapadaniem na choroby zawodowe. O szczegółach opowiada rzeczniczka lubelskiego ZUS, Małgorzata Korba.

– W ramach konkursu można zdobyć dofinansowanie na działania poprawiające bezpieczeństwo pracy, chodzi tutaj o projekty, które zmniejszą ryzyko wypadków przy pracy i chorób zawodowych, na przykład wyeliminują czynniki szkodliwe, takie jak nadmierne zapylenie, hałas czy promieniowanie – tłumaczy Małgorzata Korba – rzeczniczka lubelskiego ZUS. Jak dodaje, poziom dofinansowania zależy od wielkości danego przedsiębiorstwa, od liczby zatrudnionych pracowników. – Dla firm najmniejszych, które zatrudniają do 9 pracowników, dofinansowanie może wynieść nawet do 90% całej inwestycji maksymalnie do 140 tysięcy złotych, natomiast w przypadku największych przedsiębiorstw, takich, które zatrudniają od 250 osób wzwyż, dofinansowanie może wynieść nawet pół miliona złotych i pokryć do 20% wartości inwestycji – wylicza przedstawicielka ZUS. W tym roku ta instytucja zamierza wydać na dofinansowanie dla pracodawców łącznie 75 milionów złotych. Wnioski w konkursie będą przyjmowane przez cały czerwiec, oceniać je będą eksperci do spraw BHP spoza ZUS.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w województwie lubelskim

W konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorcy, którzy nie zalegają z opłacaniem składek i podatków. Szczegółowe informacje na temat tej inicjatywy można znaleźć na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button