Miasto Puławy

Skrzydlata wycieczka w Puławach

Niebawem mieszkańców Puław, którzy są miłośnikami przyrody, czeka ciekawe wydarzenie. W niedzielę 30 maja, w ramach przedsięwzięcia “Skrzydlata majówka w Puławach” będą oni mogli obserwować miejsca odwiedzane w naszym mieście codziennie przez ptaki, ważki czy motyle.

Wycieczka odbędzie się pod okiem specjalistów, wezmą w niej udział Piotr Safader – członek Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego a także Ewa Rauner-Bułczyńska z Polskiego Towarzystwa Entomologicznego. Zbiórka osób zainteresowanych odbędzie się o godz. 10:00 przy portierni Pałacu Czartoryskich. Organizatorzy zachęcają uczestników do zabrania lornetek, lup, aparatów, a także atlasu owadów i ptaków. Obserwatorzy biorący udział w wydarzeniu będą wypatrywać zarówno ptaków lęgowych jak i gatunków migrujących, przedmiotem ich zainteresowania mają być również owady.

Podczas wycieczki przewidziane są quizy dotyczące zagadnień ekologicznych. Ich uczestnicy w nagrodę otrzymają gadżety o tematyce przyrodniczej. Wyprawa zaplanowana jest na około 3-4 godziny. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Foto: Pixabay

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button