InformacjeMiasto Puławy

Korowód “Od budynku do budynku” MDK [VIDEO]

Mimo stanu pandemii i licznych utrudnień w organizowaniu imprez Młodzieżowy Dom Kultury nie ustaje w organizacji wydarzeń upamiętniających 70-lecie działalności.

W czwartkowe przedpołudnie jedna z dziecięcych grup działających w MDK wzięła udział w korowodzie “Od budynku do budynku”. Podczas spaceru dzieci miały okazję poznać historię placówki oraz zobaczyć miejsca, w których w minionych latach prowadzone były zajęcia.

– Są to dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9, z którą współpracujemy, chcemy je zapoznać z historią Młodzieżowego Domu Kultury, ponieważ w tym roku przypada 70. rocznica działalności placówki – mówi instruktorka MDK Mariola Błazik. – Dom Kultury został powołany 3 marca 1951 roku, a 20 maja tegoż roku rozpoczął swoją działalność. Dzisiaj chcemy przejść przez miasto i opowiedzieć naszym wychowankom o pracy i o budynkach – dodała.

Mariola Błazik – MDK Puławy

Spacer rozpoczął się w obecnej siedzibie MDK przy ul. Sieroszewskiego 4. Stamtąd korowód udał się na ul. Piłsudskiego w okolice Domu Harcerza. Następnie uczestnicy przeszli na ul. Gdańską, gdzie placówka funkcjonowała przez 40 lat. Na miejscu dzieci mogły wysłuchać historii związanych z nieistniejącym już budynkiem oraz odbyć wycieczkę w wyobraźni.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button