InformacjeMiasto Puławy

Azoty podsumowują pierwszy kwartał

Pierwszy kwartał 2021 roku nie był łatwy dla Grupy Azoty Puławy. Wyniki finansowe przedsiębiorstwa w tym okresie zdeterminowały przede wszystkim bardzo wysokie ceny surowców.

W górę poszła zwłaszcza cena gazu ziemnego, który rok do roku zdrożał aż o ponad 70 procent. Miało to wpływ na skonsolidowany zysk netto puławskich Azotów, który wyniósł około 33 milionów 400 tysięcy złotych i był niższy o ponad 50% w porównaniu z analogicznym okresem z roku ubiegłego. Są jednak również pozytywne informacje. Pułąwska grupa odnotowała wzrosty przychodów niemal we wszystkich segmentach swojej działalności. Jak mówi prezes zarządu Grupy Azoty “Puławy” Tomasz Hryniewicz, sytuacja na rynkach powoli się stabilizuje, a więc można z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Przedsiębiorstwo nie rezygnuje z inwestycji rozwojowych. Najważniejsze z nich to budowa bloku energetycznego w oparciu o paliwo węglowe, modernizacja instalacji kwasu azotowego czy wytwórnia nawozów granulowanych na bazie saletry amonowej. W pierwszym kwartale 2021 roku nakłady inwestycyjne puławskich Azotów wyniosły 289,5 miliona złotych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button