InformacjePowiat Puławski

Starostwo apeluje o rozwagę i bezpieczeństwo [VIDEO]

Nadchodzi lato, a wraz z nim cieplejsze dni. Co za tym idzie, wiele osób będzie chętnie korzystało z wypoczynku nad wodą. Aby zwrócić uwagę mieszkańców powiatu puławskiego na zagrożenia i jak ich uniknąć, Starostwo Powiatowe zainaugurowało dwie kampanie informacyjne – “Zachowanie bezpieczeństwa nad wodą” oraz “Bezpieczeństwo finansowe”.

W zorganizowanej z tej okazji konferencji wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych oraz przedstawiciele gmin położonych nad Wisłą – Artur Pomianowski, Jan Gędek, Kamil Lewandowski i Paweł Maj.

– Jednym z podstawowych zadań policji jest prewencja, czyli zapobieganie powstawaniu zdarzeń, likwidowanie ich skutków, prewencja to również niedopuszczenie do popełniania wykroczeń oraz przestępstw – przypomina nadkom. Marcin Koper, Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Puławach. Jak stwierdził, policjanci z wydziału prewencji dostrzegają skutki swojej działalności przede wszystkim we wzroście świadomości społeczeństwa o zagrożeniach, o tym jak nie stać się ofiarą przestępstwa. Dotyczy to szczególnie osób małoletnich.

Podkom. Ewa Rejn-Kozak, rzecznik puławskiej komendy podkreśliła, że w porównaniu do innych powiatów liczba zdarzeń takich jak oszustwa np. z wyłudzeniem danych do konta w banku jest stosunkowo niska, między innymi dzięki zaangażowaniu mediów w informowanie o takich zdarzeniach. Wciąż jednak zdarzają się przypadki oszustw, dlatego aby ustrzec przed tym mieszkańców powiatu puławskiego, informacje na ten temat znalazły się w materiałach informacyjnych akcji.

Mówiąc o bezpieczeństwie wodnym, pracę puławskich WOPR-owców opisał kierownik drużyny nr 13, Sławomir Ogórek. – Odcinki rzeki Wisły na terenie naszego powiatu są kontrolowane w dyżurach 8-10 godzinnych, (…) zaplanowanie dyżuru w naszej pracy na 8 godzin często jest niemożliwe, dyżury kończą się później, kiedy wydarzają się zdarzenia losowe – mówi ratownik. Podkreślił, że na Wiśle jest bardzo wielu ludzi, którzy korzystają z motorówek, skuterów, niestety często pod wpływem alkoholu. To właśnie ten ostatni czynnik jest jednym z kluczowych w statystyce utonięć.

nadkom. Marcin Koper – KPP w Puławach, podkom. Ewa Rejn-Kozak – Oficer prasowy KPP w Puławach, Sławomir Ogórek – Kierownik drużyny nr 13 WOPR w Puławach

Przygotowane plakaty ze szczegółowymi informacjami już wkrótce mają pojawić się w każdej gminie i miejscach wypoczynku mieszkańców powiatu puławskiego.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button