Miasto Puławy

XI Konkurs Piosenki Angielskiej Szansonada inaczej niż zwykle

Pomimo pandemii pomysłodawcy Konkursu Piosenki Angielskiej “Szansonada” nie zaprzestali jego organizacji. W tym roku odbyła się już 11. edycja tej imprezy. Przypomnijmy, że Szansonada z niewielkiego lokalnego konkursu stała się imprezą o zasięgu wojewódzkim, którą swoimi patronatami obejmowali Prezydent Puław, Starosta czy Marszałek Województwa Lubelskiego. W tym roku aż takiego rozmachu nie było, ale informacja o tej wyjątkowej, jak dodają organizatorzy, jednorazowej formule konkursu dotarła do wszystkich szkół w naszym województwie.

Pod koniec kwietnia została rozstrzygnięta tegoroczna edycja. Organizatorzy, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im F.D. Kniaźnina w Puławach i Powiatowe Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Puławach, przyjęli formułę przesłuchań nagrań video przygotowanych i przesłanych na Konkurs przez młodych artystów. Spośród kilkudziesięciu nadesłanych wykonań różnych utworów w trzech kategoriach wiekowych, czyli uczniów klas 4-6 i 7-8 szkół podstawowych oraz w kategorii szkół ponadpodstawowych, jury wyłoniło po trzech zwycięzców.

Wśród najmłodszych najlepiej wypadła Alicja Karwowska z Lubartowa, tuż za nią uplasowała się Maja Pedryc z Żyrzyna, a trzecią lokatę zajęła Lena Stasiak z puławskiej dwójki. W kategorii uczniów szkół podstawowych, ale nieco starszych, pierwsze miejsce zajęła Weronika Cempel ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Puławach, druga lokata przypadła Marii Kruk ze Szkoły Podstawowej nr 5, a na najniższym stopniu podium w tej kategorii stanęła Amelia Gołda z Janowca. Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych zwyciężyła Dominika Wiejak z ZSO nr 1 im. KEN w Puławach, drugie miejsce zajął Kacper Kołdej z ZSO nr 2 w Puławach, a trzecie miejsce przypadło Aleksandrze Mizak z ZS nr 3 w Puławach.

Wyróżniono następujących uczestników:
W kategorii – klasy 4-6 szkół podstawowych:
I miejsce Alicja Karwowska (SP nr 4 w Lubartowie)
II miejsce Maja Pedryc (SP w Żyrzynie)
III miejsce Lena Stasiak (SP nr 2 w Puławach)
Wyróżnienie Krzysztof Sosnowski (SP nr 5 w Puławach)

W kategorii – klasy 7-8 szkół podstawowych:
I miejsce Weronika Cempel (SP nr 2 w Puławach)
II miejsce Maria Kruk (ZSO nr 2 w Puławach)
III miejsce Amelia Gołda (ZS nr 3 w Janowcu)

W kategorii – szkoły ponadpodstawowe:
I miejsce Dominika Wiejak (ZSO nr 1 w Puławach)
II miejsce Kacper Kołdej (ZSO nr 2 w Puławach)
III miejsce Aleksandra Mizak (ZS nr 3 w Puławach)

Autor: P. Nowosadzki

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button