Miasto Puławy

Plac Chopina znów miejscem dla krwiodawców

W najbliższy poniedziałek przed Urzędem Miasta na Placu Chopina w Puławach ponownie stanie mobilny krwiobus. Wszyscy chętni będą mogli podzielić się swoją krwią już od godz. 8:30.

Przypomnijmy, że krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek. Przed pobraniem krwi każdorazowo przeprowadzane jest badanie, podczas którego lekarz decyduje o tym, czy dana osoba może zostać krwiodawcą, a zabieg nie wywoła u niej niepożądanych skutków. W związku z akcją 17 maja Oddział Terenowy RCKiK w Puławach będzie nieczynny. Krew w pozostałe dni można bowiem oddawać w punkcie znajdującym się w puławskim szpitalu przy ul. Bema 1. Rejestracja dawców odbywa się tam w dni robocze w godz. 7:00 – 12:30.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie przypomina również, że osoby, które chorowały na COVID-19, mają możliwość oddania osocza w punktach w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. Więcej informacji na ten temat, jak również o innych akcjach krwiodawczych można znaleźć na stronie internetowej instytucji rckik.lublin.pl.

Foto archiwalne, UM Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button