Miasto Puławy

Plac Chopina znów miejscem dla krwiodawców

W najbliższy poniedziałek przed Urzędem Miasta na Placu Chopina w Puławach ponownie stanie mobilny krwiobus. Wszyscy chętni będą mogli podzielić się swoją krwią już od godz. 8:30.

Przypomnijmy, że krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek. Przed pobraniem krwi każdorazowo przeprowadzane jest badanie, podczas którego lekarz decyduje o tym, czy dana osoba może zostać krwiodawcą, a zabieg nie wywoła u niej niepożądanych skutków. W związku z akcją 17 maja Oddział Terenowy RCKiK w Puławach będzie nieczynny. Krew w pozostałe dni można bowiem oddawać w punkcie znajdującym się w puławskim szpitalu przy ul. Bema 1. Rejestracja dawców odbywa się tam w dni robocze w godz. 7:00 – 12:30.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie przypomina również, że osoby, które chorowały na COVID-19, mają możliwość oddania osocza w punktach w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. Więcej informacji na ten temat, jak również o innych akcjach krwiodawczych można znaleźć na stronie internetowej instytucji rckik.lublin.pl.

Foto archiwalne, UM Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button