Miasto Puławy

Co z puławskim Oddziałem Celnym?

Na początku kwietnia informowaliśmy o planach Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego, który w związku z reorganizacją instytucji miałby zlikwidować Oddział Celny w Puławach.

Swój sprzeciw wobec tych planów wyrażali zarówno Rada Miasta jak i prezydent Paweł Maj. We wtorek w Izbie Administracji Skarbowej w Lublinie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli między innymi prezydent i wiceprezydent Puław oraz przedstawiciele okolicznych gmin, zaniepokojeni pojawiającymi się doniesieniami. Jak przekazał na swoim profilu w portalu społecznościowym prezydent Maj, puławski Oddział Celny nie zostanie zlikwidowany, nastąpi jednak jego reorganizacja. Przedsiębiorcy będą więc mogli wykonywać czynności, jednak wciąż nie wiadomo, czy w takim samym zakresie jak do tej pory.

Przypomnijmy, że podczas marcowej sesji Rada Miasta przyjęła stanowisko sprzeciwiające się planom reorganizacyjnym. Wskazywano w nim między innymi, że Puławy są ważnym ośrodkiem przemysłowym eksportującym szereg materiałów chemicznych, a znajdujący się w mieście Oddział Celny stanowi niezwykłe udogodnienie logistyczne dla lokalnych przedsiębiorców.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button