Informacje

Fryzjerzy i kosmetyczki mogą składać wnioski w ramach nowej tarczy [VIDEO]

4 maja weszła w życie kolejna zaktualizowana wersja tak zwanej tarczy antykryzysowej. Dzięki zapisom dokumentu, przedstawiciele wielu branż, którzy wcześniej nie mogli skorzystać ze wsparcia, teraz mają możliwość ubiegania się o nie.

O szczegółach mówi rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Lublinie Małgorzata Korba.

 

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w Lublinie

– Już przyjmujemy pierwsze wnioski o zwolnienia ze składek za marzec i kwiecień, a także o ponowne wypłaty świadczeń postojowych z najnowszej tarczy antykryzysowej – mówi Małgorzata Korba, rzeczniczka lubelskiego ZUS. – [Tarcza] weszła w życie 4 maja i obejmuje ponad 60 rodzajów różnych działalności gospodarczych, między innymi salony kosmetyczne, fryzjerów i wiele wyspecjalizowanych sklepów detalicznych – to są nowe branże uwzględnione dopiero w tej tarczy – wyjaśnia przedstawicielka ZUS. Jak dodaje, wnioski o umorzenie składek można przesyłać do ZUS przez internet za pomocą Platformy Usług Elektronicznych do końca czerwca. Tarcza umożliwia też wypłatę przedsiębiorcom świadczeń postojowych od jednego do nawet 5 razy w zależności od prowadzonej działalności gospodarczej. Pierwsze wypłaty planowane są już w tym tygodniu.

Jednym z warunków uzyskania wsparcia jest między innymi spadek przychodu o co najmniej 40 proc. Z szacunków ZUS wynika, że dzięki nowym zapisom z pomocy będzie mogło skorzystać ponad 400 tys. firm w Polsce.

Foto: Pixabay

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button